Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Základná škola Lok

 

Hlavná stránka školyhttp://zslok.edupage.org

 

V Loku získali grant na akvizíciu školskej knižnice...

 

Dôkazom toho, že sa v ZŠ Lok revitalizácii školskej knižnice venuje mimoriadna pozornosť je získanie grantu na jej akvizíciu z ďalšieho  podporeného projektu.

Dňa 18.septembra vo vestibule Základnej školy v Loku sa otvorila výstavka kníh školskej knižnice, ktorú si mohli pozrieť nielen žiaci, ale aj rodičia a záujemci z obce.  

Cieľom výstavy bolo  odprezentovať a dať do povedomia nové knižné tituly, ktorým bol obohatený knižničný fond školy. Túto „Akvizíciu podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia.“   

Vďaka podpore projektu „Čítam, čítaš, čítame..., Fondom na podporu umenia, do školskej knižnice pribudlo 287 kníh rôznych žánrov a pre rôzne vekové kategórie v hodnote 1575 €. K dnešnému dňu  ločanská školská knižnica vlastní 2297 kníh, čo nie je málo.

Najmladší návštevníci výstavy - deti z MŠ, siahali po farebných leporelách, krátkych básničkách a obrázkových knižkách o zvieratkách. Žiakom ZŠ sa páčili komiksy, príbehy o deťoch, povesti, bájky, ale aj známe a menej známe rozprávky. Nezostali bez povšimnutia ani tituly náučnej literatúry a encyklopédie.

Zámer ich podaného projektu „Čítam, čítaš, čítame...“ bol splnený. Akvizíciou knižničného fondu získali také knihy, ktoré oslovia čitateľov každej vekovej kategórie mladšieho školského veku a primäjú ich k pravidelnej návštevnosti školskej knižnice. Zakúpili také knižné tituly, ktoré pre svoj krátky, zaujímavý, nenáročný, vtipný text budú motivovať deti a žiakov k čítaniu a pravidelnej návštevnosti knižnice.

Pedagogickí zamestnanci zo ZŠ Lok veria, že deti budú čítať, rozširovať svoj obzor a vedomostí, získavať čitateľské zručnosti a ich čitateľská gramotnosť sa stane základom pre ich celoživotné vzdelávanie.

 Riaditeľka  školy Hilda Šelingerová a učitelia ZŠ Lok pozývajú všetky deti, žiakov aj ich rodičov do knižnice zmysluplne tráviť voľný čas.  Každého záujemcu knihovníčka školskej knižnice Aneta Polakovičová s radosťou privíta, usmerní a poradí s výberom.

Tešia sa na návštevu malých i veľkých čitateľov a  na príjemné chvíle strávené v knižnici s knihou!


 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

Obec Lok - Dron 30.05.2017

Počasie Lok - Svieti.com

Tekov - Hont

Kataster nehnuteľností

SE : Energia pre krajinu

Prvé vydanie nového firemného časopisu pre ľudí v blízkosti prevádzok Slovenských elektrární. Jeho predchodcom bol Atóm.sk.

webygroup
ÚvodÚvodná stránka